Vinska klet Puklavec Family Wines spet vinar leta

Vinska klet Puklavec Family Wines, ena vodilnih slovenskih vinskih kleti, je že tretjič zapored in skupno šestič osvojila laskavi naslov Vinar leta. Častni naziv je tako spet odšel v Prlekijo, kar je samo še dodatni dokaz, da večkratni Vinar leta ne počiva, temveč vsako leto znova dokazuje odličnost svojih vin.  Za Puklavec Family Wines je bilo uspešno leto tudi na mednarodnih vinskih ocenjevanjih. Na najbolj uglednem vinskem ocenjevanju na svetu Decanter v Londonu so letos prejeli kar 11 medalj!

Direktor vinske kleti Puklavec Family Wines Gorazd Bedenčič in direktor proizvodnje Iztok Klenar. Foto: Puklavec Family Wines

Letos je klet na najpomembnejšem slovenskem vinskem ocenjevanju v Gornji Radgoni osvojila kar 29 medalj, od tega eno šampion, dve veliki zlati medalji, 12 zlatih medalj in 14 srebrnih medalj. »Ponovni naziv Vinar leta je močna potrditev naše začrtane strategije razvijanja premium buteljčnih vin in penin. Vse nagrade in medalje za naša vina pomagajo uveljaviti ne samo našo vinsko klet, temveč tudi Ljutomersko-Ormoške gorice, ki nam zagotavljajo vrhunske pogoje za pridelavo odličnega grozdja. Ne smemo pozabiti na našo odlično ekipo vinogradnikov in kooperantov, ki poskrbijo, da naši kletarji prejmejo v klet vrhunsko osnovo za bodoča nagrajena vina,« pravi Gorazd Bedenčič  direktor omenjene vinske kleti. In kaj obljublja vinoljubcem: »Stremeli bomo k odličnosti tudi v prihodnje in poskrbeli, da bo vsaka naša steklenica  odraz našega truda in ljubezni do vina.« V njihovih prostranih vinogradih ima pod znamenito zidanico Malek nekaj trt šipona tudi Republiški turistični drobnogled Turistične zveze Slovenije za zasluge pri promociji Prlekije.

Odlična ekipa Puklavec Family Wines je ob prejetju prestižnega naziva Vinar leta nazdravila kajpak s svojim šampionom traminec Jeruzalem Ormož zlata linija 2021. Foto:Puklavec Family Wines

Vinska zgodba družine Puklavec se je začela leta 1934, ko je Martin Puklavec zastavil vizijo: skupaj ustvarjati najboljša vina. Od leta 2009 za klet ponovno skrbi družina Puklavec, ki ohranja temeljne vrednote: strast, trdo delo in predanost najvišji kakovosti. Tradicijo prepletajo z najsodobnejšo tehnologijo, s katero postavljajo nove trende na področju vinarstva in vinogradništva. Njihova vina so elegantna, harmonična in ekspresivna kot je pokrajina, ki daje dom njihovim vinogradom. Tik pred korono so leta 2019 z eno od večjih investicij slovenskih podjetij v tujini odprli prenovljeno butično klet Negotino v Severni Makedoniji ter s tem v svojo bogato ponudbo dodali tudi vrhunska rdeča vina.

Republiški turistični drobnogled Turistične zveze Slovenije ima pod znamenito zidanico Malek nekaj svojih trt šipona – za zasluge promocije Prlekije. Foto: Sonja Erčulj
Med znanimi Slovenkami, ki imajo svojo trto v Puklavčevih vinogradih, je tudi Nuša Derenda. Foto: Duša Podbevšek – Bedrač

Besedilo: Duša Podbevšek – Bedrač

Naslovna fotografija: Puklavec Family Wines